Strona główna

niedziela, 25 września 2011

Witaj cny rycerzu! Aktywna Kuracja Utwardzająca JOKO

Następna pozytywna recenzja w ten weekend. Co się dzieje?

Kolejnym kosmetykiem, do którego po licznych zdradach cały czas powracam, jest Aktywna Kuracja Utwardzająca JOKO. Nie mogę zliczyć razy, kiedy uratowała mnie z opresji, jak na rycerza przystało.
Moje paznokcie nie są szczególne: niezbyt łamliwe, ale mocnymi też bym ich nie nazwała. Mam jednak paskudny nawyk, który je niszczy: zdrapuję lakier. Jako przykładna perfekcjonistka nie zaznam spokoju jeżeli jeden paznokieć jest źle pomalowany. Jeżeli nie ma mnie w domu, raczej nie wchodzi w grę domalowanie, a wtedy... no właśnie.
Tak pewnego pięknego dnia doprowadziłam do tego, że paznokcie uginały się jak kartka. Papieru. Cienka. Bardzo.
Metodą prób i błędów trafiłam na tę odżywkę. W przeciągu miesiąca niezbyt systematycznego używania moje paznokcie wróciły do normalnego stanu. No i lakier zajął miejsce stałego bywalca na mojej półce.
Z biegiem czasu używania, paznokcie stały się naprawdę twardsze, przestały się rozdwajać. Nie zauważyłam, żeby dużo szybciej rosły, ale nie zależy mi na tym. Grunt, że mogłam przestać ukrywać je pod kolejnymi warstwami lakieru.
Jednak przychodzi czas kiedy ma się ochotę na jakiś kolor i tutaj ta odżywka też się sprawdza. Jest to chyba mój ulubiony lakier nawierzchniowy. Nie tylko przedłuża trwałość, ale również przyspiesza wysychanie. Nawet Multi Dimension, o którym pisałam wcześniej, nie powoduje u mnie bólu głowy kiedy jest obok ten utwardzacz. Spokojnie można go użyć na lekko podeschnięty lakier (na mokry w sumie też, ale przez to łatwo pobrudzić odżywkę). Sam w sobie szybko wysycha, w opakowaniu nie gęstnieje zbyt prędko.
Jedynym minusem tego preparatu jest opakowanie, a dokładnie jego zakrętka. Niezwykle łatwo pęka (taki paradoks odżywki przeciw pękającym paznokciom) i ta plastikowa część nadaje się do kosza.
Cóż nie można mieć wszystkiego, szczególnie za taką cenę. Utwardzacz kosztuje około 8 zł, więc niewiele, biorąc pod uwagę jej wszechstronne zastosowanie.

Krótkie podsumowanie:
+ utwardza
+ paznokcie dzięki niej są mocne, nie rozdwajają się
+ rezultaty widoczne nawet przy nieregularnym stosowaniu
+ przedłuża trwałość lakieru
+ przyspiesza wysychanie
+ tania 
+/- nie przyspiesza rośnięcia
-opakowanie

3 komentarze:

  1. Jak wykończę preparat z Golden Rose to rozejrzę się za tym z Joko, wydaje się całkiem przyjemny.

    OdpowiedzUsuń
  2. A jak sprawuje się ten z Golden Rose?

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja z Evelu]ine nabyłam S.O.S która też wzmacnia i utwardza. Ciekawa jestem tej z Joko, ale miałam kiedyś jedną z ich odżywek i poprostu zwijała mi się z paznokci po jednym dniu na nich.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...